Nem minden nap tudok úgy leülni a számítógép elé, hogy a blogomba is írjak, pedig téma bőven akad. A napokban több emberrel is beszélgettem az iskoláról, e-mailben is kérdezték, hogy mi az én véleményem a kormány szándékáról, hogy a bezárt falusi iskolákat újra fogják indítani. „Akkor megint lesz iskola Andornaktályán?” szegezték nekem a kérdést.
Hogy mi is a válaszom erre, azt szeretném egy kicsit bővebben kifejteni a közeljövőben.
Ma szabadságon voltam, a délelőtt fűnyírással telt, majd leültünk ebédelni a tornácon. Ritka alkalom, hogy munkanap megtehessük, hogy kint a szabadban együtt ebédeljünk, most sikerült. Sajnos az idillt jelentősen rontotta, hogy a közelben egy dolgos szomszéd ellenállhatatlan kényszert érzett a tűzgyújtásra.
Sokszor elmondtam már erről a véleményemet. Arról is, hogy egyáltalán szükség van-e az égetésre (lásd. komposztálás), de ha mégis, akkor mit, hogyan és mikor. Kulcsszavak a témában: száraz-e amit égetni akarok?, van-e benne műanyag (mérgező-e)?, Fúj-e és merre a szél?, Mit csinál a szomszéd? (ebédel a teraszon, kiteregetett, kitette az ágyneműt szellőzni, stb.) és még sorolhatnám.
Lehet, hogy ismeretterjesztő előadásokat is fogunk szervezni például komposztálás, szelektív hulladékgyűjtés és egyéb környezetvédelemhez kapcsolható témákban.
Biztos vagyok abban, hogy nekem is sok hasznosat tudnak majd mondani a szakemberek, és akik már csinálják, előttünk járnak. Egy biztos, én szívesen fejlődnék ezekben a dolgokban is, hajlandó lennék időt és energiát is fordítani rá.
Önök hogy vannak ezzel?